Як дорослим поводитися з дитиною, яка перенесла втрату?

19.11.2014   Категорія: Психолог рекомедує

– Вважається загальновизнаним, що батькам та іншим родичам бажано говорити з дітьми про горе, яке спіткало родину, дозволяти їм бачити свою печаль, ділитися з ними почуттями. Якщо вони приховують свої переживання, дитина може подумати, що горе неприйнятне. У той же час треба враховувати, що діти не в змозі винести весь вантаж болю, який відчувають дорослі, тому потрібно намагатися збалансувати, наскільки можливо, поділ сумних почуттів і спільні більш приємні справи. Дитині потрібно не тільки знати про переживання близьких, але і відчувати на собі позитивні емоції з їхнього боку. Необхідно, щоб вони продовжували виражати свою любов до неї – для дітей так важливо в період жалоби відчувати себе значущими і улюбленими.

Особливо важливо бути разом з дитиною, підтримувати емоційний і фізичний контакт з нею, уважно ставитися до її стану і бажань, чесно відповідати на питання, проявляти терпіння до негативних сторонах поведінки, бути відкритим почуттям дитини і ділитися з ним своїми в прийнятній формі, дотримуючи міру (щоб не спровокувати страх або відчай). Все це не тільки допоможе дитині пережити горе, але і сприяє досягненню певних позитивних результатів: зниження психоемоційного напруження, поглибленню взаємин з близькими, прийняттю реальності смерті, розширенню світогляду. Беручи участь у жалобних заходах, дитина набуває важливий життєвий досвід, засвоює моделі поведінки у разі смерті близької людини. Дорослі повинні зробити все можливе, щоб дитина продовжувала вести повноцінне життя, незважаючи на випробування скорботою.

Інформація Для Батьків Психолог Батькам