Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

26.02.2018   Administrator   Категорія: Новини

Чому навчання на спеціальності ФІЛОСОФІЯ на філософському факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – це ключ до життєвого успіху?

По-перше, це не данина моді, яка швидко проходить. Тому не варто йти по проторених стежках та обирати фах, як більшість. Ринок праці надзвичайно динамічний, а мода на професію зумовлює перевиробництво фахівців, що ускладнює, а інколи унеможливлює їх працевлаштування.

По-друге, у сучасному світі багато професій застарівають, а то й відмирають повністю. Ті, хто отримують вузько орієнтовану спеціальність часто розчаровуються у пошуках роботи за фахом та змушені обирати роботу малокваліфіковану з низькою зарплатою. Проте, філософська освіта має переваги в цьому плані, тому що дає фундаментальну освіту, формує творчу особистість, здатну критично мислити, аналізувати, креативно підходити до розв`язання проблемних ситуацій та вирішення завдань, виокремлювати стратегічно важливі пріоритети, освоювати нові горизонти знання, яка володіє навичками соціальної взаємодії та соціальної комунікації, роботи в команді.

По-третє, навчання на філософському факультеті – це унікальна можливість отримати системну гуманітарну освіту, ознайомитися з культурною спадщиною людства, а також оволодіти цілісним філософським розумінням світу. Тим, хто розуміє цінність таких знань, відкриваються найширші перспективи для самореалізації у будь-якій сфері соціальної, гуманітарної, політичної та громадської діяльності.

По-четверте, нині помилково освіту намагаються зробити більш вузько спеціалізованою. В умовах переходу суспільства до четвертого технологічного укладу, інформатизації та інтелектуалізації праці, вузька спеціалізація обмежує людину, робить її «актором однієї ролі». Філософська освіта є більш універсальною, оскільки формує найширший спектр компетенцій. Вона дає змогу розширити сферу професійної діяльності та самореалізації.

По-п’яте, філософська освіта передбачає широкий спектр можливостей вибору для професійної діяльності. У царині академічної діяльності: від вчителя суспільствознавства, етики, викладача філософських дисциплін у вищих навчальних закладах до науковця. У сфері практичної діяльності англомовні фахівці-філософи користуються чималим попитом в європейських та міжнародних організаціях, мета яких – розвиток демократії та громадянського суспільства. ООН, ЮНЕСКО, різноманітні міжнародні благодійні та інші фонди – це перспективна справа для молодого філософа. Якщо Ви мрієте про громадську, журналістську, політичну чи управлінську кар’єру, то філософська освіта – саме те, що треба, адже вона допомагає глибоко зрозуміти соціальні процеси, їхні причини та наслідки. У всьому світі серед дипломованих філософів чимало політиків, громадських і державних діячів, бізнесменів, журналістів, письменників, шоуменів, аналітиків, експертів. Наприклад, всім відомий Джордж Сорос навчався філософії у видатного філософа ХХ ст. Карла Поппера, завдяки умінню креативно мислити став успішним фінансистом-мільярдером. Для багатьох людей філософія – це вдалий шлях в іншу професію. Професійні філософи очолюють провідні вузи України: Київський національний університет імені Т. Шевченка – Л. В. Губерський, Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова – В. П. Андрущенко, Львівський національний університет імені І. Франка – В. П. Мельник; В. Кремень – очолював Міністерство освіти та науки України. Журналістика, письменницька діяльність теж потребують філософів, які б висвітлювали сучасні проблеми та події. Критично-аналітичні погляди у ЗМІ допомагають розібратися у нагальних проблемах, формують суспільну думку та національну ідеологію.

По-шосте, у сучасному світі будь-яка спеціальність та пов’язана з нею освіта не гарантують нікому успішного працевлаштування. Все залежить від особистісних якостей людини, від широти її світогляду, внутрішньої свободи, активності, вміння спілкуватися та включатися у різноманітні соціальні практики. Філософська освіта формує ці універсальні компетенції. Професійні мислителі потрібні у будь-якій сфері.

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА»

СФЕРИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ-ФІЛОСОФІВ:

 • Педагогічна та управлінська діяльність у вищих навчальних закладах: викладач філософських дисциплін у навчальних закладах ІII–ІV рівнів акредитації (диплом магістра філософії);
 • Педагогічна та управлінська діяльність у загальноосвітніх навчальних закладах ліцеях, гімназіях, школах – вчитель філософських та культурологічних дисциплін, завуч, директор;
 • Науково-дослідна діяльність;
 • Культурно-освітня і громадська діяльність: спеціаліст по зв’язках з громадськістю, соціальним комунікаціям, працівник закладів культури (бібліотеки, музеї, кіно, театри), різноманітних фондів, проектів; координатор міжнародної співпраці, спортивно-оздоровчих заходів, формальних та неформальних об’єднань і рухів;
 • Політична діяльність: аналітик, консультант, радник/експерт, менеджер соціальної та політичної реклами, менеджер із взаємодії з органами влади;
 • Діяльність у сфері бізнесу: помічник директора, бізнес-консультування, консалтинг (генератор нових ідей для успішної діяльності), менеджер по роботі з персоналом, менеджер з реклами, з питань комерційної діяльності та управління, маркетолог, фахівець з ефективності підприємства та раціоналізації виробництва,;
 • ЗМІ: журналіст, редактор, шеф-редактор, кореспондент, PR-менеджер, прес-служба в державних та комерційних організаціях, спеціаліст аналітичних підрозділів газет і журналів, фахівець з масової комунікації, редакційно-видавнича діяльність;
 • Управлінська діяльність у державних органах різного рівня: державний службовець, керівник і помічник (заступник) різних структур, прес-секретар, фахівець по науково-інформаційному забезпеченню, спеціаліст з філософії управління (диплом магістра філософії).

ФІЛОСОФСЬКА ОСВІТА ВЧИТЬ МИСЛИТИ КРЕАТИВНО, ЛОГІЧНО, СИСТЕМНО, МАСШТАБНО, КРИТИЧНО – А З ТАКИМИ НАВИЧКАМИ МОЖНА ЗАВЖДИ ЗНАЙТИ ХОРОШУ РОБОТУ!

Вкладення: Професія - філософ

 

Чому навчання на спеціальності СОЦІОЛОГІЯ на філософському факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – це ключ до життєвого успіху?

По-перше, це не данина моді, яка швидко проходить. Тому не варто йти по проторених стежках та обирати фах, як більшість. Ринок праці надзвичайно динамічний, а мода на професію зумовлює перевиробництво фахівців, що ускладнює, а інколи унеможливлює їх працевлаштування.

По-друге, у сучасному світі багато професій втрачають свою актуальність, а то й відмирають повністю. Ті, хто отримують вузько орієнтовану спеціальність часто розчаровуються у пошуках роботи за фахом та змушені обирати роботу малокваліфіковану з низькою зарплатою. Саме тому, соціологічна освіта має переваги в цьому плані, тому що дає фундаментальну освіту, формує творчу особистість, здатну критично мислити, аналізувати суспільні процеси, креативно підходити до розв`язання проблемних ситуацій та вирішення завдань.

По-третє, соціолог – це фахівець, який вивчає життя суспільства. Він певною мірою є і психологом, і маркетологом, і політологом, аналітиком з широкого спектру питань соціальної взаємодії та комунікації. Тим, хто розуміє цінність таких знань, відкриваються найширші перспективи для самореалізації у будь-якій сфері соціальної, гуманітарної, політичної та громадської діяльності. Кожен серйозний проект має потребу в соціологічному дослідженні, кожна соціальна програма вимагає соціологічної підтримки.

По-четверте, нині помилково освіту намагаються зробити більш вузько спеціалізованою. В умовах переходу суспільства до четвертого технологічного укладу, інформатизації та інтелектуалізації праці, вузька спеціалізація обмежує людину, робить її «актором однієї ролі». Соціологічна освіта є більш універсальною, оскільки формує найширший спектр компетенцій. Вона дає змогу розширити сферу професійної діяльності та самореалізації.

По-п’яте, якщо Ви мрієте про громадську, журналістську, політичну чи управлінську кар’єру, то соціологічна освіта – саме те, що треба, адже вона допомагає глибоко зрозуміти соціальні процеси, їхні причини та наслідки. Соціолог вивчає те, як поводяться люди: як вони роблять покупки, голосують на виборах, працюють і шукають роботу, мігрують тощо.

По-шосте, у сучасному світі будь-яка спеціальність та пов’язана з нею освіта не гарантують нікому успішного працевлаштування. Все залежить від особистісних якостей людини, від широти її світогляду, внутрішньої свободи, активності, ціннісної орієнтації, вміння спілкуватися та включатися у різноманітні соціальні практики. Соціологічна освіта формує ці універсальні компетенції.

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД  «ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА»

СФЕРИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ-СОЦІОЛОГІВ:

 • Науково-дослідна діяльність (соціолог заробляє соціологічними дослідженнями, жодні управлінські рішення не приймаються без соціологічних замірів)
 • Менеджмент і маркетинг (сучасне суспільство вимагає керівника нового типу, який володіє соціологічними компетенціями, тому соціолог - це менеджер по роботі з персоналом, менеджер з реклами, з питань комерційної діяльності та управління, маркетолог, фахівець з організації ефективної роботи підприємства та раціоналізації виробництва, PR-менеджер, бізнес-консультант)
 • Політична діяльність (аналітик, консультант, радник/експерт, менеджер соціальної та політичної реклами, менеджер взаємодії з органами влади)
 • Управлінська діяльність у державних органах різного рівня: державний службовець, керівник і помічники (заступники) різних структур, прес-секретар, фахівець з науково-інформаційного забезпечення).
 • Педагогічна та управлінська діяльність у вищих навчальних закладах: викладач суспільствознавчих дисциплін (диплом магістра соціології);
 • Окремою актуальною сферою застосування соціолога є мас-медіа (журналіст, фахівець по зв’язках з громадськістю, соціальним комунікаціям, прес-служба в державних та комерційних організаціях, експерт аналітичних підрозділів газет і журналів

СОЦІОЛОГІЧНА ОСВІТА ВЧИТЬ МИСЛИТИ КРЕАТИВНО, ЛОГІЧНО, СИСТЕМНО, МАСШТАБНО, КРИТИЧНО – А З ТАКИМИ НАВИЧКАМИ МОЖНА ЗАВЖДИ ЗНАЙТИ ХОРОШУ РОБОТУ!

Вкладення: Професія - соціолог