День української мови та писемності

12.11.2018   Administrator   Категорія: Новини

9 листопада в День української писемності та мови в початкових класах стартував І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. За перемогу змагалися 12 учнів 3-х класів та 12 учнів 4-х класів. Виконуючи конкурсне завдання, діти показували не тільки знання граматичного матеріалу, але і те, як вони знають українські прислів’я і фразеологізми, вміють творити і фантазувати.

За результатами конкурсу, відповідно до суми набраних балів, членами журі визнано наступних переможців:

3 клас – Ковальська Софія, учениця 3-А класу (вч. Хабарова О.В.)

4 клас – Бабій Софія, учениця 4-Б класу (вч. Мерва Г.М.).

Сподіваємось, що серед переможців наступних етапів будуть і учні нашої школи. Бажаємо їм успіхів!

Традиційно у початкових класах в День української писемності та мови розпочалася мовно-літературознавча декада. Так з учнями 1-Г класу вч. Харчук Наталія Василівна провела ранкове коло «Україна єднає нас».

З учнями 1-Б класу вч. Гайда Наталія Йосипівна працювала над усним журналом «Бринить, чарує наша мова…».

Учні 3-А класу  з вч. Хабаровою Ольгою Валеріївною подорожували чарівними куточками України.

У ролі мовознавців випробували себе учні 2-Г класу в театралізації «Мистецтво слова» під керівництвом вч. Ложнікової Любов Іванівни.

Учні 4-В класу разом із класним керівником Холодняк Валентиною Петрівною підготували флешмоб на пісню «Квітуча Україна». Таким чином висловили свою підтримку  нашій Україні в нелегкий для неї час. А вивчення української мови має стати невід'ємною складовою не тільки кожного українця, а й кожної людини, яка проживає в Україні.

Щороку, саме в День української писемності та мови серед молодших школярів проводиться диктант національної єдності. Найголовніше в ньому – це перевірка знань, а також солідарність з усіма хто любить і шанує рідне слово.

Учні 2-В  класу (вч. Лінькова Марія Миколаївна) вперше  писали  диктант єдності.

Яка ж багата рідна мова!
Ти містиш просто безліч знань!
Тож мову вчи і прислухайся
До того, як вона звучить.
І розмовляти так старайся,
Щоб всім її хотілось вчить!

Учні 3-Б класу (вч. Туревич Ольга Зіновіївна)

Учні 3-В класу (вч. Задоріжна Тетяна Зіновіївна)

Учні 4-А класу (вч. Крупей Галина Іванівна)

Учні 4-В класу (вч. Холодняк Валентина Петрівна)