01.03.2023   Administrator   Категорія: Новини

23 лютого 2023 року на базі Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Тернопільської міської ради Тернопільської області відбулася дискусійна панель на тему: «Співпраця закладу загальної середньої освіти із стейкхолдерами: стан та перспективи».

Модератори заходу:

Тарас Бурденюк – к. е. н., доцент, директор ТЗОШ № 11.

Ірина Сум – заступниця начальника управління освіти і науки ТМР, начальниця відділу дошкільної, середньої та позашкільної освіти.

Спікери заходу презентували свої доповіді за такими напрямами:

Співпраця закладу загальної середньої освіти із стейкхолдерами – запорука якості освітньої діяльності та ефективності управлінських процесів (Тарас Бурденюк – директор ТЗОШ № 11);

Партнерство заради дітей – спільний шлях у майбутнє (Тетяна Задоріжна – заступниця директора з навчально-виховної роботи школи І ступеня ТЗОШ № 11);
     Співпраця закладу із батьківською громадою в контексті педагогіки партнерства, інформаційної відкритості та автономності ЗЗСО (Андрій Бабій – голова ради школи, д. т. н., доцент, завідувач кафедри технічної механіки та сільськогосподарських машин Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя);
     Міжнародна співпраця та партнерство із закладами вищої та середньої світи як засіб підвищення якості освіти (Мірек Козловський – заступник директора Фонду «День в день – допомагаємо» / м. Новий Томишль, Республіка Польща/; Алла Бринь – керівниця Асоціації вчителів іноземних мов, учителька англійської мови, учитель-методист; Ольга Олієвська – учителька польської мови; старший вчитель; Катерина Демида – учителька польської мови; старший вчитель);
     Духовне виховання учнів – необхідна умова та гарант всебічного розвитку особистості (о. Роман, освітній капелан, церква Святого Духа).

Обговорили актуальні питання налагодження ефективної співпраці закладу із стейкхолдерами, зокрема з батьківською громадою, з органами місцевого самоврядування, здобувачами освіти та педагогічним колективом, закладами загальної середньої освіти та вищої освіти в Україні та закордоном, із духовенством та з іншими фізичними та юридичними особами. Висвітлили алгоритм проведення та результати комплексного самооцінювання освітньої діяльності та управлінських процесів (узагальнена таблиця критеріїв, індикаторів та результатів оцінювання). Розглянули напрями співпраці закладу та ЗВО. Презентували міжнародні проєкти нашої школи. Проаналізували чинні угоди про співпрацю із закладами освіти Республіки Польща. Встановили, що духовне виховання учнів є гарантом всебічного розвитку особистості. Акцентували на головних освітніх трендах 2023 року (мікронавчання, нейроосвіта, Soft Skills, цілісне навчання, розвиток підприємницької компетентності, гібридні моделі навчання). Систематизували актуальні гібридні моделі навчання та напрацювали механізми їх реалізації в сучасних умовах.